Propolis: naukowe fakty, skuteczność i pułapki bezalkoholowych preparatów – Odkryj Tajemnice Zdrowego Życia!

Propolis: naukowe fakty, skuteczność i pułapki bezalkoholowych preparatów – Odkryj Tajemnice Zdrowego Życia!

Najnowsze badania o propolisie

 

Dziś przedstawiam kilka istotnych faktów dotyczących propolisu, które warto mieć na uwadze. Propolis wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne, dlatego warto go regularnie uwzględniać w naszej diecie. Zalety propolisu zostały potwierdzone naukowo, przy czym jego korzyści dla organizmu są naprawdę niezliczone, zwłaszcza w kontekście wzmacniania odporności oraz stymulacji procesów naprawczych.

Jednym z przykładów na temat ostatnich badań nad propolisem jest naukowe potwierdzenie skuteczności, że 14-dniowa kuracja nalewką propolisową zwalcza Helikobakter Pylori bez konieczności sięgania po antybiotyki !

Jednak istnieje jedno „ale". Czysty propolis prosto z ula nie wykazuje żadnych aktywnych właściwości. Badania spacjalistów od apiterapii jednoznacznie wskazują, że jego silne działanie biologiczne manifestuje się jedynie w połączeniu z alkoholem (spirytusu 70%). Dlatego zalecam spożywanie nalewek propolisowych o stężeniu 10% lub 20%. 

Warto być uważnym na oferty bezalkoholowych nalewek propolisowych, dostępnych w sklepach ze zdrową żywnością, zielarskich czy aptekach. Prof. dr. hab. n. med. Jerzy Stojko, specjalista ds. produktów pszczelich, ostrzega przed stosowaniem tychże bezalkoholowych preparatów !

W Polsce tego typu produkty są często przygotowywane na rozpuszczalnikach organicznych, takich jak tween 80 (roztwór wodny). Należy pamiętać, że ekstrakt z tween 80 musi być bardzo dobrze oczyszczony, ponieważ sam tween 80 jest silnie toksyczny. Dlatego profesor odradza spożywanie tego typu bezalkoholowych nalewek, zwłaszcza w przypadku dzieci.

Pamiętajmy, że rynek suplementów diety w Polsce jest słabo uregulowany, co skutkuje wprowadzaniem na rynek niesprawdzonych produktów. Dlatego polecam nalewkę propolisową o stężeniu 10% w naszym sklepie internetowym, która została przebadana i posiada status suplementu diety. A dla osób, które same chcą taką bezpieczną nalewkę wykonać w domu polecam nasz oczyszczony i czysty propolis prosto z ula (tu przepis na nalewkę)

 

Back to blog

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.

Our bestsellers

1 of 10