świece z wosku pszczelego

Świeczki z wosku pszczelego

Świeczki z wosku pszczelego. Kto nie pamięta wielkich świec "gromnic" stawianych w oknie przez nasze babcie podczas burzy ?. Ja pamiętam i to doskonale. Moja babcia a później mama zawsze miały takie świece w zanadrzu. Oryginalna gromnica zawsze była wykonana, a raczej ręcznie odlana z wosku pszczelego. Palona w oknie podczas burzy, miała chronić domostwo przed piorunami. Skąd takie wierzenia? Poza aspektem religijnym, o którym nie będę tutaj pisała jest wytłumaczenie naukowe tego fenomenu :-)

Otóż czysty wosk pszczeli palony w formie świecy sprawia, że wydzielają się jony ujemne które wiążą się z jonami dodatnimi, sprawiając że kurz i zanieczyszczenia opadają. Można to zjawisko przyrównać do burzy która również wydziela jony ujemne. Dlatego po burzy powietrze jest takie śwież, przyjemne i czyste. Podobnie działa wosk pszczeli.

Świeczki z wosku pszczelego- dlaczego warto je palić

Dzisiaj już mało kto stawia takie gromnice w oknie, ale na pewno warto pomyśleć o zamianie sztucznych świec parafinowych na te wykonane z wosku pochodzenia pszczelego. Takie świeczki mają przeróżne kształty i pasują do nowoczesnych wnętrz. Wybierając idealną dla siebie, warto zwrócić uwagę jaką metodą jest wykonana.

Rozróżnimy świece z węzy pszczelej oraz odlane z czystego wosku w wcześniej przygotowanej formie. Świece wykonane z gotowej węzy są zawinięte w rulon z dodatkiem bawełnianego knota. Takie świece wykonuje się błyskawicznie, ale ich minusem jest szybkie wypalanie się.

Dużo dłużnej palą się świece odlane z wosku pszczelego. Są zdecydowanie cięższe i droższe z uwagi na dłuższy i bardziej skomplikowany proces powstawania

świeca z węzy pszzczelej
świeca z węzy pszczelej

Świeczki z wosku pszczelego- właściwości

Każda świeca wykonana z naturalnego i wysokiej jakości wosku, po zapaleniu wydziela piękny miodowo-propolisowy zapach. Jakie jeszcze korzyści płyną z palenia świecy z wosku pszczelego? Część z nich przedstawiam poniżej:

  • Neutralizuje szkodliwe działanie elektrosmogu
  • Oczyszcza powietrze przez wytwarzanie jonów ujemnych
  • Wypala się bezdymnie, ponieważ jest wolna od toksyn
  • Jest 100 % ekologiczna i bezpieczna dla człowieka
  • Działa relaksująco i kojąco na zmysły
Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Nasze bestsellery

1 z 10