pszczoły na ulu

Nie ma lipy

W pszczelarstwie nie każdy rok jest taki sam. Niestety ten sezon nie był udany dla miodu lipowego. Podczas kwitnienia lipy wystąpiło ochłodzenie i dużo opadów deszczu. Pogorszenie pogody, które przypadło na początek lipca, utrudniało właściwe nektarowanie lipy oraz prace pszczół podczas zbierania pyłku i nektaru. Ponadto, przymrozki które pojawiły się wczesną wiosną osłabiły kwitnące w tym czasie drzewa.

Jedną z kolejnych przyczyn tegorocznego nieurodzaju podaje się negatywne w skutkach oddziaływanie sieci 5 G. Przeciwnicy uważają, że montaż sieci 5 G zakłócił pracę pszczół oraz doprowadził do zmniejszenia ich populacji.

Finalnie w całej Polsce jest mniej miodu lipowego. Sprawia to że cena za kilogram jest znacznie wyższa niż w roku ubiegłym. Pszczelarze "załamują ręce" bo doskonale zdają sobie sprawę jak cennym gatunkiem jest ta odmiana. Z uwagi na swoje lecznicze działanie jest bardzo pożądany podczas okresu jesienno-zimowego.

W naszym sklepie internetowym pojawiła się już tegoroczna odmiana. Nasz miód lipowy pochodzi prosto z gospodarstwa pasiecznego na Opolszczyźnie. Pasieka z Otmuchowa jest pod pełnym nadzorem weterynaryjnym co gwarantuje, że miód jest naturalnym produktem pszczelim.

Zapraszamy do rozkoszowania się jego smakiem :-)

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Nasze bestsellery

1 z 10