Matecznik - tu znajduje się mleczko pszczele i larwa przyszłej Królowej

Po mleczko pszczele sięgaj tylko prosto z ula

Mleczko pszczele obok pyłku pszczelego, pierzgi oraz miodu stanowi najbardziej wartościowy element diety pszczół. Często nazywane Eliksirem Życia, produkowanym przez robotnice aby karmić młode pszczoły i Matkę pszczelą.

To jaka powstanie pszczoła, zależy w głównej mierze od długości dni karmienia mleczkiem pszczelim. Otóż, królowa pszczela jako jedyna jest nim żywiona przez całe życie a pozostałe pszczoły (robotnice i trutnie) wyłącznie kilka dni. Dzięki mleczku pszczelemu Królowa jest większa (posiada układ rozrodczy, za pomocą którego jest odpowiedzialna za rozwój rodziny pszczelej) oraz jako jedyna dożywa 5-u lat, natomiast pozostałe pszczoły tylko kilka tygodni!

Mleczko pszczele w diecie człowieka

W świecie pszczelarskim, mleczko pszczele uznawane jest za eliksir Miłości. Co więcej, każdy pszczelarz doskonale wie, że na problemy z erekcją doskonale sprawdza się mleczko pszczele wypite prosto z ula.

W diecie człowiek stanowi niewyobrażalną dawkę witamin i silne działanie odżywcze. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych właściwości .

  • Poprawia Libido u kobiet
  • Zmniejsza ryzyko poronienia kobiet w ciąży
  • Wspomaga w leczeniu lekoopornych depresji
  • Dostarcza energii - niweluje zmęczenie
  • Działa silnie bakteriobójczo
  • Wspomaga erekcję i płodność u mężczyzn

Mleczko pszczele tylko prosto z pasieki

Mleczko pszczele na rynku osiąga zawrotne ceny, dlatego nie dajcie się zwieść producentom oferującym w sprzedaży detalicznej, bowiem wartości odzywce już po kilkudziesięciu godzinach od pobrania z ula maleją do znikomych ilości.

Zatem polecamy wybrać się na pasiekę i poprosić pszczelarza o możliwość spożycia mleczka pszczelego bezpośrednio z mateczników (bezpośrednio z ula).

Mleczko pszczele liofilizowane.

Dla osób które z rożnych względów nie mogą wybrać się na pasiekę, polecam mleczko liofilizowane. Poddane procesowi liofiloozacji zachowuje najwięcej cennych witamin. Szczerze odradzam mleczko pszczele świeże, zamknięte w słoiku. Jest drogie i niestety już po 72 godzinach traci swoje właściwości zdrowotne. Więcej o mleczu pszczelim zapraszam tutaj.

Na zdrowie :-)

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Nasze bestsellery

1 z 10