Miód Wrzosowy z Borów Dolnośląskich - Bryła Miodu

Miód Wrzosowy z Borów Dolnośląskich

Dokładnie tak jak w roku ubiegłym, odebraliśmy z ula wysokogatunkowy miód wrzosowy z Borów Dolnośląskich. W dniu 20.09.2022 odbyło się miodobranie na pasieczysku, gdzie na co dzień stacjonuje pasieka wędrowna Pana Eugeniusza, który jest pszczelarzem od ponad 40 lat.

Dokładnie ten miód wrzosowy jest już dostępny w naszym sklepie internetowym. W linku poniżej można zapoznać się z aktualną ceną oraz gramaturą. https://www.brylamiodu.pl/produkt/miod-wrzosowy-z-borow-dolnoslaskich/

MIÓD NEKTAROWY WRZOSOWY Z BORÓW DOLNOŚLĄSKICH

Mam nadzieję, że jak w roku przednim podbije serca najbardziej wymagających koneserów szlachetnych odmian miodów.

Ul z miodem wrzosowym
PASIECZYSKO W OSIECZNICY

Bory Dolnośląskie- wyjątkowe miejsce na mapie Polski

Bory Dolnośląskie to wyjątkowe miejsce na mapie Polski w którym występują ogromne połacie pól wrzosowych. To region niezanieczyszczony pracą okolicznych fabryk czy miast. Tu czas się zatrzymał, a wszędzie unosi się zapach okolicznych lasów i pól wrzosowych...

Pole wrzosowe

To idealne miejsce dla pszczelarzy, którzy przyjeżdżają ze swoimi wędrownymi pasiekami późnym sierpniem. Tysiące rodzin pszczelich wyrusza na nektarujący wrzos, żeby finalnie „wyprodukować” naturalny miód wrzosowy.

Swoją wyjątkowość miód wrzosowy zawdzięcza silnym olejkom eterycznym i wyrazistemu smakowi wrzosu. Pozyskanie miodu wrzosowego to nie lada gratka dla pszczelarza. Jego galaretowatą konsystencja utrudnia właściwe odwirowanie z plastrów pszczelich.

Dlaczego naturalny miód wrzosowy z Borów Dolnośląskich jest produktem dla konesera?

Dlaczego według Nas ten właśnie miód trafia do zakładki dla „konesera„ w naszym sklepie internetowym?https://www.brylamiodu.pl/produkt/miod-nekatrowy-wrzosowy/ Ponieważ wrzos nektaruje późnym latem, kiedy większość rodzin pszczelich już przygotowuje się do „zimowli”. To czas kiedy pszczoły odpoczywają po całym sezonie. Poza tym pola wrzosowe są pokryte licznymi pajęczynami, co utrudnia pszczołom powrót do ula.

Miód wrzosowy z borów dolnośląskich

Pszczelarz, który decyduję się na pozyskanie miodu wrzosowego, musi wykazać się dużym doświadczeniem aby nie narazić rodziny pszczelej na złe przygotowanie do zimy i zapewnić przetrwanie do wiosny. https://www.youtube.com/watch?v=MlgduifvFmU

Właściwość zdrowotne miodu wrzosowego

Poza trudnościami związanymi z pozyskaniem modu z plastrów, warto wspomnieć o unikalnych właściwościach miodu. Otóż miód wrzosowy ma bardzo wyrazisty smak wrzosu oraz liczne właściwości odżywcze. Jest zaliczany do tak zwanych „miodów ciemnych”, które obok miodu spadziowego oraz gryczanego zawierają najwięcej; soli mineralnych, kwasów organicznych, enzymów oraz inhibin. Ponadto miód wrzosowy wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego. Dodatkowo łagodzi biegunki, zaparcia, ból brzucha, nudności oraz zgagę.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Nasze bestsellery

1 z 10