Miód Rzepakowy z Roztocza - Bryła Miodu

Miód Rzepakowy z Roztocza

Jest! W Naszym sklepie internetowym pojawił się pierwszy miód ze zbiorów 2021. Miód Rzepakowy z Roztocza bo o nim mowa. Pozyskany z czystego ekologicznie regionu, z samego serca Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Pasieka z której pochodzi miód znajduje się w miejscowości Sochy tuż obok Zwierzyńca. Jestem bardzo dumna, że udało się pozyskać czysto gatunkowy miód właśnie z tego miejsca Polski, z moich rodzinnych stron.

Początek sezonu pszczelarskiego w tym roku był naprawdę trudny i stresujący zarówno dla rodzin pszczelich jak i samych pszczelarzy. Wiosna była zimna i deszczowa. Osłabione pszczoły po całej zimie nie miały pokarmu żeby się odbudować i wzmocnić. Brakowało im nektaru i pyłku. Gdy tylko przyszły cieplejsze dni, wszystkie rośliny zaczęły nektarować w tym samym czasie, co tylko utrudniło polskim pszczelarzom pozyskanie miodu jednej odmiany.

Wracając do pochodzenia Miodu Rzepakowego z Roztocza warto wspomnieć klika słów o pasiece z której został odebrany. Opieką nad pasieczyskiem na Roztoczu zajmuje się cała rodzina pszczelarzy. Dzieci, wnuki i dziadkowie- wszyscy w " tym siedzą" niemalże od 40 lat. To prawdziwi pasjonaci pszczół i znawcy miodów. Swoje pasieki stacjonarne i wędrowne posiadają w rożnych miejscach na całym roztoczu, dzięki czemu pozyskują miody rożnych odmian: od rzepakowego, gryczanego, akacjowego po najbardziej pożądany: spadziowy z drzew jodłowych.

Miód Rzepakowy z Roztocza jest wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych. Lubelszczyzna to miejsce gdzie występuje największy w Polsce areał uprawy rzepaku. Dzięki temu miody pochodzące z tego miejsca posiadają wyjątkowe walory smakowe i lecznicze charakterystyczne dla tej odmiany miodu.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Nasze bestsellery

1 z 10