faq

FAQ - częste pytania

Skąd pochodzą Nasze miody?

To jest najczęściej zadawane pytanie przez klientów. Otóż nasz miody pochodzą z pasieki w Borach Dolnośląskich, z Roztocza, Opolszczyzny oraz Okolic Limanowej w Małopolsce. Wszystkie miody badamy i sprawdzamy pod kątem określenia gatunku i zafałszowania.

Skąd mam pewność, że miody nie są fałszywe?

Nasze pszczoły są pod nadzorem weterynaryjnym co daje gwarancję, że pszczelarze spełniają najwyższe normy w zakresie chowu pszczół i produkcji miodu oraz innych produktów pochodzenia pszczelego. Poza tym wszystkie produkty są NATURALNE, co oznacza, że nie mieszamy ich z syropem glukozowym natomiast pszczoły karmią się wyłącznie naturalnym surowcem, a więc nektarem i spadzią. Każdy gatunek miodu wybieramy z tej samej pasieki. Np. Miód rzepakowy z Roztocza, miód wrzosowy z Borów Dolnośląskich.

słoik z miodem z roztocza
Miód Nektarowy Lipowy z Otmuchowa

Skąd idea łączenia najlepszych pasiek na Platformie Bryła Miodu?

Bryła Miodu to nie tylko miody z Naszej pasieki, ale również platforma zrzeszająca Najlepszych pszczelarzy w Polsce. Co więcej, wybieramy dla Was tylko naturalne, wysoko gatunkowe miody i inne produkty pszczele. Wyłącznie przebadane produkty oraz spełniające najwyższe normy trafiają do naszego słoika i otrzymują logo BRYŁA MIODU.

Wiemy, że niezmiernie trudno jest wyprodukować większą ilość dobrego miodu w jednej pasiece, ponieważ :

  • Specjalistyczne Gospodarki Pasieczne (pasieki towarowe) są w głównej mierze nastawione na produkcję masową- co często odbija się na jakości miodu.
  • Każdy region ma inne uwarunkowania geograficzne i klimatyczne do rozwoju różnych roślin miododajnych… (np. najwięcej wrzosowisk występuje w rejonie Borów Dolnośląskich, co zwiększa szansę na „wyprodukowanie „ przez pszczoły odmianowego miodu wysokiej jakości).
Bryła Miodu na pasiece
Bryła Miodu na pasieczysku :-)

Gdzie są badane Nasze produkty ?

W akredytowanym laboratorium żywności: J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku.

Czy pyłek pszczeli można podawać dzieciom ?

Jak najbardziej można podawać pyłek pszczeli dzieciom w odpowiednich dawka powyżej 3 roku życia. Co więcej, w diecie malucha pełni rolę naturalnych źródeł witamin. Więcej na temat prozdrowotnego działania pyłku obejrzycie na na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=YPKWOCudnUs. A tutaj można nabyć Nasz przebadany produkt: https://www.brylamiodu.pl/produkt/pylek-pszczeli-kwiatowy/ 

Czy Nasze miody z dodatkami są pasteryzowane

Dodatki do naszych miodów (imbir, pomarańcza, limonka) są naturalne, nie podlegają żadnej obróbce termicznej, dzięki czemu zachowują swoje naturalne właściwości odżywcze.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Nasze bestsellery

1 z 10