pyłek pszczeli i pierzga pszczela na objawy menopauzy

Naturalny przepis na objawy menopauzy z produktów pszczelich.

Drogie Panie,

z okazji naszego święta chciałabym podzielić się z Wami przepisem na naturalną miksturę, która może skutecznie łagodzić objawy menopauzy. Autor tego przepisu, profesor Stojko, specjalizuje się w Apiterapii - czyli leczeniu produktami pszczelimi.

Czego będziemy potrzebować? Pyłek pszczeli lub najlepiej pierzgę pszczelą, która ma znacznie bogatszy skład, oraz miód

Potrzebne składniki:

  • 500g pyłku pszczelego lub pierzgi pszczelnej
  • 500g naturalnego miodu, najlepiej wielokwiatowego

Mielimy pyłek pszczeli/pierzgę pszczelą w młynku lub ucieramy w moździerzu na pył, następnie mieszamy z miodem w stosunku 1:1. Tak powstałą „papkę” szczelnie zamykamy i odstawiamy w ciemne miejsce na minimum 7 dni. Ten czas jest potrzebny, aby uwolnić działanie fitosterolne.

Dawkowanie: jedna duża (czubata) łyżka stołowa raz dziennie.

Przechowywanie mikstury przez minimum 7 lub 10 dni w ciemnym i chłodnym miejscu jest ważne, ponieważ wtedy uwalnia się działanie fitosterolne. Wysokie dawki fitosteroli działają estrogenicznie, zmniejszając nieprzyjemne objawy menopauzy, takie jak napady gorąca i bezsenność. Ponadto, przyswajalność zawartych witamin w pyłku pszczelim i pierzdze pszczele wzrasta z 15% do 90%!  Ta naturalna mikstura działa po dłuższym czasie stosowania.

Wiem, że w aptece można kupić syntetyczny lek o działaniu fitosterolnym, który działa od razu. Jednakże, nie trzeba nikogo przekonywać, że naturalne metody nie wywołują żadnych skutków ubocznych i są po prostu zdrowsze.

 Mam nadzieję, że ten przepis będzie dla Was cenną wskazówką w łagodzeniu objawów menopauzy.

Życzę Wam zdrowia i równowagi!

Zurück zum Blog

Hinterlasse einen Kommentar

Bitte beachte, dass Kommentare vor der Veröffentlichung freigegeben werden müssen.

Unsere Bestseller

1 von 10