Naturalne metody walki z wiosennymi alergiami: Przepisy z apiterapii.

Naturalne metody walki z wiosennymi alergiami: Przepisy z apiterapii.Wiem, że do wiosny jeszcze chwila, ale z apiterapeutycznego punktu widzenia to już idealny czas, aby przygotować swój organizm na pyłki unoszące się w powietrzu, które są tak uciążliwe dla wszystkich cierpiących na zespoły chorób alergicznych dróg oddechowych, takich jak katar sienny, alergiczna astma oskrzelowa czy pyłkowica.

Przepisy z apiterpii na zwalczanie alergii.

Zebrałam dla Was kilka przepisów z użyciem produktów pszczelich polecanych przez apiterapię, tutaj w jednym miejscu. Warto spróbować naturalnie przezwyciężyć skutki alergii. Oto one:

 

  1. 15-dniowa kuracja miodem wielokwiatowym: Pijemy szklankę ciepłej wody z cytryną z dodatkiem łyżeczki miodu w pierwszym dniu, a każdego dnia zwiększając ilość łyżek do 15 sztuk w piętnastym dniu kuracji. Najlepiej, gdyby to był miód z nektaru wielokwiatowego, czyli wielokwiatowy z terenów, gdzie mieszkamy, tak aby dostarczyć organizmowi alergen, który wywołuje u nas alergie, w myśl zasady "leczy się tym, co u nas wywołuje alergię".

  2. Żucie plastra z miodem 3 razy w tygodniu przez minimum 15 minut: Tak, miód z plastrem można nabyć bezpośrednio u pszczelarza, najlepiej, gdyby był to miód wielokwiatowy.

  3. 1,5-miesięczna kuracja odczulająca pyłkiem pszczelim: Kuracja powinna trwać od 1,5 miesiąca do 3 miesięcy. Należy rozpocząć przed kwitnieniem, a więc w środku zimy. I chociaż największe stężenie pyłku jest w maju, to o dziwo mogą się już pojawić pod koniec lutego.
Stosowanie: Osoby dorosłe od 25g do 40g dwa razy dziennie (rano i wieczorem).

Uwagi do kuracji: Pyłek należy spożyć na 15 minut przed posiłkiem (najlepiej na czczo). Nie należy wieczornej dawki stosować przed samym zaśnięciem. Dla lepszego przyswojenia witamin i cennych składników zawartych w pyłku, powinno się go wcześniej namoczyć, a jeszcze wcześniej zmielić. Tak jak do miodu, nie zalecamy używać gorącej wody, tylko lekko ciepłej. O ile w kuracji profilaktycznej apiterapia wskazuje, aby pyłek pszczeli spożywać raz dziennie zawsze na czczo, to przy wspomaganiu konkretnego leczenia (w tym przypadku wiosennej alergii) dopuszcza zażycie pyłku po posiłku.


Mam nadzieję, że te naturalne sposoby pomogą Wam w walce z wiosennymi alergiami. Pamiętajcie, że przed zastosowaniem jakiejkolwiek kuracji, zawsze warto skonsultować się z lekarzem. W końcu zdrowie jest najważniejsze!

Na zdrowie !
Zurück zum Blog

Hinterlasse einen Kommentar

Bitte beachte, dass Kommentare vor der Veröffentlichung freigegeben werden müssen.

Unsere Bestseller

1 von 10