kuracja pyłkiem pszczelim

Zwalczanie wiosennej alergii pyłkiem pszczeli

Zbliżająca się wiosna to dla większości z nas wspaniały okres. Z utęsknienie czekamy na dłuższe i cieplejsze dni. Są jednak osoby dla których to ciężki okres bo przyroda budzi się do życia, a kwitnące w tym czasie rośliny wywołują alergię. Alergii towarzyszy zatkany nos, zaczerwienione oraz bolące oczy. Jak sobie radzić z alergicznym nieżytem nosa i spojówek?

Kwitnąca wiosną trawa, bylica, brzoza oraz inne rośliny, których pyłki podrażniają nasz nos i oczy krążą w powietrzu niemalże wszędzie. O ile można w tym czasie ograniczyć wyjście do lasu czy do parku, to zupełne uniknięcie alergenów jest niemożliwe. Jednak można się przygotować na ten trudny okres.

Apiterpia zaleca kurację przygotowującą organizm na maksymalne zmniejszenie skutków wywołanych pyleniem roślin. Jednym z produktów pszczelich wytwarzanym przez pszczoły jest pyłek pszczeli. Ten superfood w diecie rodziny pszczelej stanowi źródło bogatego białka niezbędnego do prawidłowego rozwoju rodziny pszczelej. Wprowadzony do diety człowieka staje się źródłem naturalnych witamin. Okazuje się, że pyłek pszczeli jest bardzo skuteczny w zwalczaniu wiosennej alergii.

pyłek pszczeli kwiatowy
pyłek pszczeli kwiatowy

Pyłek pszczeli na wiosenną alergię.

Zwalczenie wiosennej alergii pyłkiem pszczelim jest możliwe przy wdrożeniu kuracji. Postaram się wytłumaczyć możliwie najprościej działanie pyłku w tej kwestii:

Pszczoła lecąc po pyłek kwiatowy już w trakcie powrotu do ula łączy go ze swoimi enzymami sprawiając tym samym że pyłek kwiatowy zamienia się w pyłek pszczeli. Zażywając pyłek pszczeli leczymy się (poniekąd) tym co wywołuje alergię. Otóż pyłek pszczeli działa na nasz organizm jak szczepionka uodparniając osobę uczuloną na działanie alergenu (pyłki kwiatowe i inne).

Kuracja odczulająca pyłkiem pszczelim

Kuracja powinna trwać od 1, 5 miesiąca do 3 miesięcy. Należy rozpocząć przed kwitnienie, a więc w środku zimy. I chociaż największe stężenie pyłku jest w maju to o dziwo mogą się już pojawić pod koniec lutego.

Stosowanie:

  • Osoby dorosłe od 25g-40g dwa razy dziennie ( rano i wieczorem ).

Uwagi do kuracji: Pyłek należy spożyć na 15 minut przed posiłkiem (najlepiej na czczco). Nie należy wieczornej dawki stosować przed samym zaśnięciem. Dla lepszego przyswojenia witamin i cennych składników zawartych w pyłku powinno się go wcześniej namoczyć. Tak jak do miodu nie zalecam używać gorącej wody tylko lekko ciepłej. O ile w kuracji profilaktycznej apiterapia wskazuje aby pyłek pszczeli spożywać raz dziennie zawsze na czczo to przy wspomaganiu konkretnego leczenia (w tym przypadku wiosennej alergii) dopuszcza zażycie pyłku po posiłku.

Osobiście uważam, że to kwesta indywidualna. Ja nie potrafię wypić zarówno pierzgi jaki i pyłku na czczo ze względu na bardzo specyficzny słomkowy smak. Zauważyłam, ze gdy pije pyłek po posiłku to nie odczuwam lekkiego bólu brzucha który pojawiał się zawsze przy spożywaniu na czczo.

Smacznego i na zdrowie :-)

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Nasze bestsellery

1 z 10