ontakt do e-sklepu bryła miodu

Właściwości zdrowotne miodu lipowego

Miód lipowy w środowisku pszczelarskim uchodzi za najzdrowszy spośród wszyskich miodów pszczelich. Czy właściwości zdrowotne miodu lipowego są rzeczywiście tak wielkie, aby zasłużyć na miano najzdrowszego miodu?

Czysto gatunkowy miód lipowy powstaje wówczas gdy występuje w nim przewaga pyłku kwiatowego lipy powyżej 50%. Pomimo licznie wystepujących lasów lipowych w Polsce, nie jest łatwo pozyskać prawdziwy miód lipowy. Stuprocentową pewność mamy wówczas gdy miody są przebadane laboratoryjnie. Nie mniej jednak jest kilka cech charakterystycznych dla tej odmiany.

Jak rozpoznać prawdziwy miód lipowy ?

W stanie płynnym barwą i konsystencją przypomina olejek rycynowy. Natomiast po skrystalizowaniu jest bardzo jasny, lekko kremowy o szarawym odcieniu. Zapach ma dość silny i bardzo charakterystyczny, określany przez niektórych pszczelarzy jako zbliżony do zapachu mięty. Proces krystalizacji następuję już po dwóch miesiącach, niemniej jednak dla zachowania bardziej lejącej konsystencji wystarczy złożyć słoik do miski z ciepłą wodą ( temperatura maksymalnie do 40 stopni ).

Właściwości zdrowotne Miodu lipowego

Słusznie uznany za najzdrowszy miód ponieważ ma działanie antybiotyczny oraz uspokajające. Dzięki zawartemu pyłkowi kwiatowemu lipy ma liczne właściwości zdrowotne. Między innymi działa napotnie, odksztuśnie i silnie rozgrzewająco. Dlatego podczas przeziębienia wspomaga leczenie kaszlu, zapalenie oskrzeli oraz bezsenności. Dla wzmocnienia efektów warto spożywać go w połączeniu z naparem zioła lipy. https://www.youtube.com/watch?v=aTU-qEta-t8

Na zdrowie :-)

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Nasze bestsellery

1 z 10