Pszczoły w ulu - Pasieka w Słopnicach (numer weterynaryjny 5)

Miód ze Spadzi Iglastej z Beskidu Wyspowego

Zapraszamy do artykułu na temat: miód ze Spadzi Iglastej z Beskidu Wyspowego.

KILKA SŁÓW O REGIONIE BESKIDU WYSPOWEGO

Aby pszczoły mogły stworzyć miód ze spadzi iglastej, musi występować odpowiednia baza pożytkowa. Czyli, właściwie mówiąc, surowiec z którego pszczoły finalnie wyprodukują miód gatunkowy.

Okolice Beskidu Wyspowego to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, gdzie istnieją doskonałe warunki geograficzne do pojawiania się spadzi. To teren o największym skupisku i zagęszczeniu drzew iglastych takich jak świerk i jodła itp.

Nasycenie lasów jodłą pospolitą jest tu największe w Polsce ( lasy jodłowe Beskidu Wyspowego). Spadź dokładnie z tego regionu jest tak doskonała, ponieważ jodły pobierają z gleby wodę, sole mineralne i mikroelementy wprowadzając je do soku roślinnego, który jest surowcem do produkcji spadzi. Tylko w glebach Beskidu Wyspowego występuje tak wysoka ilość cennych składników.

Ale zaczynając od samego początku. Czym właściwie jest spadź ?

CO TO JEST SPADŹ ?

"Brzydko" mówiąc spadź to odchody robaczków (pasożytów) spijających soki z drzew. Ta lepka żywica wabi swoim słodkim zapachem pszczoły a one z tego produkują miód. W zależności na jakich drzewach występuje spadź, dzielimy ją na liściastą oraz iglastą.
Miody ze spadzi Iglastej to prawdziwa uczta dla konesera miodów. Z uwagi na jego absolutną rzadkość w występowaniu cena z miód dokładnie tej odmiany osiągają odpowiednio wysoką cenę.

ILE KOSZTUJE MIÓD SPADZIOWY ?

Ciemne miody z reguły są zdrowsze i droższe. Miody spadziowe w szczególności. Wynika to z fakty ze spadź (surowiec) występuje rzadko, nawet co kilka lat. Poza tym pozyskanie miodu przez pszczelarza jest bardziej pracochłonna z uwagi na swoją lepką i gęstą konsystencje.

Nasze zbiory - na taką spadź warto było czekać kilka lat

W tym roku odebraliśmy czysty miód ze spadzi iglastej z Beskidu Wyspowego z przewagą jodły. Pasiek w której odebrany został miód pozostaje pod nadzorem weterynaryjnym, zlokalizowanej w Słopnicach nieopodal Limanowej.

Miody tej odmiany charakteryzują się ciemnym kolorem (czarny przechodzący w ciemnozielony) oraz łagodnym smakiem. Poza tym podobnie jak miód wrzosowy zawierają bardzo duże ilości składników odżywczych : sole mineralne, kwasy organiczne enzymy oraz inhibiny.

Miód ze Spadzi Iglastejhttps://www.brylamiodu.pl/produkt/miod-ze-spadzi-iglastej-z-beskidu-wyspowego-3/

Miód został odebrany przez Pana Józefa Zborowskiego (Mistrz Pszczelarstwa nr 42-1/2003/IN) i jest już dostępny w naszym sklepie: https://www.brylamiodu.pl/produkt/miod-ze-spadzi-iglastej-z-beskidu-wyspowego-3/. Sylwetka owego pszczelarza zasługuje na kilka słów. Poza pszczelarstwem, czym zajmuje się na co dzień, udziela pomocy ludziom w potrzebie. Wykonuje szereg zabiegów zdrowotnych z działu medycyny naturalnej. Do najbardziej popularnych należy stawianie pijawek, woskowanie uszu, masaże (między innymi miodem). Ponadto pomaga w trudnych sytuacjach życiowych poprzez modlitwę. Wszystkich zainteresowanych pomocą Pana Józefa odsyłam na stronę: http://pasiekw.cluster023.hosting.ovh.net/index.php/naturoterapia/

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Nasze bestsellery

1 z 10