ramka pszczela z komórką pszczelą na białym tle

Miód z kwitnącej akacji

Mamy piękny czerwiec, akacja już kwitnie a pszczoły w „ pocie czoła” zbierają z niej nektar aby finalnie stworzyć miód akacjowy... ale nim będziemy rozkoszować się smakiem, miód musi dojrzeć w plastrach pszczelich, następnie zostać odebrany przez pszczelarza oraz przekazany do badań. Droga jest długa ale smak wynagradza trudy 👌👏🏻 Dopiero sprawdzony finalnie trafia do naszego słoiczka.

Miód z kwitnącej akacji- właściwości

Chciałabym pokrótce przybliżyć wam właściwości odżywcze miodu akacjowego. Przez konsumentów jest głownie ceniony za wydłużony proces krystalizacji. To najdłużej pozostający w postaci płynnej miód krajowy. Więc jeżeli nie lubicie wyskrobywać miodu ze słoika to jest dla Was idealny.

Miód z kwitnącej akacji- dzieci kochają słodycze.

Doskonały jest również dla dzieci. Dlaczego ? Dzieci kochają słodycze, a my dorośli możemy dostarczyć im zdrową wersje słodkości. W miejsce tak powszechnie stosowanego cukru buraczanego możemy wstawić miód akacjowy. Jest najsłodszym a zarazem najdelikatniejszym w smaku miodem wytwarzanym przez polskie pszczoły, dlatego apiterapia zaleca dokładnie ten gatunek miodu dla naszych pociech.

Miód na zgagę ?

Cukier na zgagę ? Brzmi dziwnie, ale badania dowodzą, że miód akacjowy dzięki swoim zasadowym właściwościom pomaga zawalczyć kwasotę. Wystarczy jedna łyżeczkę miodu akacjowego rozpuścić w cieplej wodzie i spożywać 30 minut przed posiłkiem- czynność powtarzamy 3 razy dziennie przez 4 tygodnie 👌

Miód dla diabetyków

Bez wątpienia największą zaletą miodu akacjowego jest fakt, że mogą stosować go diabetycy. Wysoka zawartość fruktozy sprawia, że miód tej odmiany ma niski indeks glikemiczny ( mniejszy niż 55 ) Według apiterapii, jako jedyny z polskich miodów może być stosowany przez osoby cierpiące na cukrzycę typu II ( po konsultacji z lekarzem ).

Ku mojemu zdziwieniu miód akacjowy wykazuje bardzo niskie działanie antybiotyczne. Co po krotce oznacza, że nie najlepiej radzi sobie w zwalczaniu infekcji w naszym organizmie. Na przeziębienie i grypę dużo bardziej skutecznym miodem będzie smak lipowy oraz gryczany.

Miód nektarowy akacjowy

Miód akacjowy w naszej domowej aptece

Reasumując. Miód akacjowy powinien być stosowany na;

  • stany zapalne jelit
  • refluks i zgagę
  • choroby układu trawiennego
  • wrzody żołądka
  • regulacja kwasowości
  • działanie uspakajające

W każdej kuchni powinien znaleźć się miód o smaku akacjowym. Bo kto nie lubi używać lejącego się miodu do porannej owsianki ? Nawet jak po kliku miesiącach miód lekko skrystalizuje ( co zawsze jest oznaką dobrego miodu) to po lekkim przemieszaniu łyżką, szybko wróci do płynnej konsystencji.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Nasze bestsellery

1 z 10