Miód na kaszel z cyryną i świeżym imbirem

Miód na kaszel

Rozróżniamy kaszel suchy występując zazwyczaj na samym początku infekcji oraz mokry ciągnący się przez wiele dni nawet po zakończeniu choroby. Zarówno jeden jak i drugi jest bardzo uciążliwy w szczególność w nocy podczas snu. Na szczęście można leczyć kaszel miodem.

Apiterapia zaleca stosowanie miodu na kaszlem u dzieci i dorosłych. Najlepszym miodem który zwalczy uciążliwy kaszel pojawiający się we wczesnej fazie choroby, będzie nektarowy miód lipowy lub gryczany. Oba miody wykazują silne działanie antybiotyczne. Ponadto miód lipowy rozgrzewa i ma działanie wykrztuśne. Niemniej jednak w przypadku barku należy sięgnąć po każdy inny miód ( ale tylko naturalny).

Domowe przepisy na leczenie kaszlu

Zebrałam dla Was domowe przepisy na leczenie kaszlu u dzieci i dorosłych, które każdy powinien znać a które również zaleca apiterapia. Są banalnie proste a większość składników do ich przygotowania zawsze są w naszej kuchni.

1. Syrop miodowo-cytrynowy

Do przygotowania syropu potrzebować będziesz:

  • 250g -miodu nektarowy lipowy
  • Sok z 1 wyciśniętej cytryny
  • 2 łyżki stołowe gliceryny

Wszystkie składniki dokładnie ze sobą mieszamy. Tak powstałą miksturę podajmy choremu:

  • Osoby dorosłe: 3 razy dziennie po łyżce stołowej
  • Dzieci 6-12 lat: 1 łyżeczka dziennie
  • Dzieci 12-18 lat: 2 łyżeczki dziennie

2. Miód na kaszel z wyciągiem z cebuli

Nazwa nie brzmi zbyt zachęcająca tym bardziej, że do przygotowania syropu trzeba użyć świeżej cebuli. Ale tak się składa, że skuteczność lecenia kaszlu miodem i soku ze świeżej cebuli jest wysoka. Wystarczy tylko pokroić dwie duże cebule w talarki następnie należy włożyć je do słoja ze szczelnym zamkniecie, po czy zalać je miodem. Po niedługim czasie cebula puści sok. Następnie trzeba przecedzić powstały syrop. Zalecana dawka to po jednej łyżce stołowej co dwie godzina. Apiterapia rekomenduje ten przepis wyłącznie dla osób dorosłych.

3. Miód na kaszel z liśćmi tymianku

W aptekach bardzo często dostępne są tabletki do ssania na gardło z tymiankiem. Apiterapia również zaleca połączenie miodu z tymiankiem lub miętą. Domowym sposobem na leczenie bólu gardła jest zażywanie łyżkę miodu z wcześniej połączonym tymiankiem lub miętą.

Do przygotowania mikstury potrzebować będziesz: moździerz, suszone liście mięty lub tymianku, miód nektarowy lub spadziowy. Liście ziół należy rozetrzeć aż do uzyskania miałkiej konsystencji. Następnie w naczyniu połączyć miód z ziołem ( z tymiankiem lub miętą). Tak powstały wyrób miodo-podobny należy zażywać klika razy dziennie po jednej łyżce stołowej. Ponadto dla uzyskania szybkich efektów trzymać miksturę w ustach jak najdłużej to tylko możliwe.

Mam nadzieję, że każdy wybierze dla siebie przepis najbliższy swojemu podniebieniu :-)

Na zdrowie

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Nasze bestsellery

1 z 10